Salı, Kasım 29

KİHDER AİLEMİZİN BİR ÜYESİ DAHA HAFIZ OLDU

0

KİHDER’in kurucu üyesi Hafız Serkan Aksoy’un 13 yaşındaki kızı Bade Ceren Aksoy, aldığı özel eğitimle hafız oldu.

Yunus Emre İmam Hatip Okulu’nda 8’inci sınıf öğrencisi Özen, yaptığı açıklamada, babasının da hafız olduğu için, hafızlığa küçük yaştan beri büyük ilgi duyduğunu anlattı.

Aksoy, “Çok mutluyum. Hafız olmak için disiplinli çalışma ve büyük bir fedakarlık yapmak gerekiyor. Benim gibi hafız olmak isteyenlere de sabır ve azim tavsiye ediyorum. Allah’a hamdolsun hafız oldum. Babam gibi hafız olduğum için çok mutluyum. İnşallah Rabbim hakkını vermeyi nasip eder.” diye konuştu.

Küçük yaşta yapılan hafızlığın önemine dikkati çeken Baba Hafız Serkan Aksoy ise; kızının hafız olmasını desteklediğini ve Kuranı Kerim’i hıfzederek hafızlığını tamamladığı için büyük bir mutluluk duyduğunu anlattı.

Aile fertlerinin de katıldığı icazet töreni öncesi, Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Hafız Bade Ceren Aksoy, tören sonrasında kendisi için hazırlanan pastayı keserek misafirlere dağıttı.

Biz de KİHDER ailesi olarak 13 yaşındaki hafız kardeşimiz Bade Ceren Aksoy’un mutluluğunu paylaşıyor ve başarılarının devamını diliyoruz. 

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yoruma Kapalı.