Salı, Şubat 27

KİHDER’DEN ERBAŞ’A TAM DESTEK

0

Zina ve eşcinsellikle ilgili hutbe dolasıyla Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı hedef gösteren Ankara Barosu’na tepkiler dinmiyor.
Keçiören İmam Hatipliler Derneği olarak; “İnancımıza ve değerlerimize saldıranları kınıyoruz” diyor ve baronun yaptığı küstah açıklama sadece Erbaş’a değil, İslam’ın değerlerini saldırı niteliğinde olduğuna dikkat çekiyoruz.

İşte Erbaş’a destek olarak yaptığımız yazılı açıklamamız;

KİHDER olarak;
“Geçtiğimiz Cuma günü Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hutbesinin bir bölümünde İslam’da korunması esas olan beş temel meseleyi hatırlatarak ““Ey insanlar! Canımıza, aklımıza, inancımıza, malımıza ve neslimize zarar veren şeylerden uzak duralım” çağrısı ile; eşcinsellik, zina, gayr-ı meşru ilişkiler ve her türlü fuhşiyatın toplumlarda çeşitli sorunlara yol açtığına değinmiş; “Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim” ifadelerini kullanarak bulunduğu konum itibariyle de İslami değerlere dayanan bir öğütte bulunmuştur.
En son din olan İslam dinimiz, yolunun şaşırmışların dediği gibi tarihin tozlu sayfalarında yer alan kısık sesler değil, aksine evrensel değerleriyle asırları kucaklayan ve her çağa seslenen ve tarihe yön veren bir dindir. Allah’ın hükümlerini bugün insanlara bildirmek ise suç değil, aksine bütün Müslümanların üzerine düşen ilahi bir sorumluluktur.
Diyanet İşleri Başkanımızın Cuma hutbesinde, İslam ve Kur’an-ı temel alarak ifade ettiği sözler, bir takım odaklarca kamuoyunda farklı bir algı oluşturma çabasıyla, art niyetli olarak farklı bir eksene çekilmeye çalışılmaktadır.
Her türlü algı operasyonlarını bilen ve bunlara asla fırsat vermeyen Türk halkı; Erbaş’ın üzerinden İslam’ı hedef alan ve gençliği gökkuşağı güzelliğini alet edip ahlaksızlığa yönlendirmeye çalıştığının farkındadır. Milletimiz geçmişte olduğu gibi bu algı operasyonunu da boşa çıkaracaktır.

Erbaş’a fütursuzca saldıranlar bilmelidir ki; İslam Dini, evrensel değerleriyle asırları kucaklayan, her çağa seslenen, tarihin akışına yön veren ve her zaman için insanlara belirli bir hayat modeli sunan yegâne dindir.
Yine bilinmelidir ki; “İslam neyi haram kıldı ise onda kötülük ve insana zarar, helal kıldığı şeylerde ise temizlik ve insana fayda vardır’ diyen Prof. Dr. Ali Erbaş Hocamız asla yalnız değildir!
Bu konuda en yetkili kişi olarak Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ali Erbaş’ın, sadece Müslümanlara değil tüm insanlığa yönelik olarak yaptığı açıklamayı tüm kalbimizle destekliyoruz.
Erbaş’a karşı duruş sergileyerek, mesnetsiz şekilde toplumda infial oluşturma çabasında olan kişi, kurum ve kuruluşları tüm kalbimizle kınıyoruz.
Saygılarımızla.


KEÇİÖREN İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yoruma Kapalı.