Salı, Temmuz 27

TÜGVA, Kihder tadında…

0

KİHDER ailesi olarak TÜGVA Ankara 3. Olağan Genel Kurulu’na katıldık. Gençlik çalışmalarındaki yerimizi aldığımız kardeş derneğimiz TÜGVA’da, KİHDER damgasını vurdu.

KİHDER Yönetim Kurulu Üyemiz Metehan Hacımustafaoğlu, yapılan genel kurulda TÜGVA Ankara Başkanlığı’na seçildi. Ayrıca KİHDER Gençlik Komisyonu Başkanımız olan Lütfullah Seskir de TÜGVA Yönetim Kurulu’na girdi.
İki arkadaşımıza da yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

KİHDER İLE NASIL TANIŞTILAR?
Kendisiyle röportaj yaptığımız Lütfullah Seskir, KİHDER ile tanışmasını bize şöyle anlattı:

“KİHDER ile tanışma hikayem şöyle oldu: ÖNDER’in İlahiyat Akademisi Programı’nda yer almıştım. İlk etapta haylaz ve yaramazlığımdan ötürü akademi programına alınmamıştım. Sonra bir boşluğu bulup, kendime yer buldum. Bir gün bize projenin yatırımcılarından birinin geleceği söylendi. Hepimiz gayet ciddi, afilli bir şekilde giyinmiş birini bekliyorduk. Gayet samimi ve mütevazı birini karşımızda gördük. Uğur Korkmaz idi karşımızdaki. O gün bize Uğur Ağabey kızdı. Dedi ki bize: imam hatipliler derneklerini, stk’ ları neden doldurmuyorsunuz. O gün Mücahit ile birlikte cebimizde para olmadığı halde yürüyerek Ulus’tan, Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi’nin oraya kadar yürümüştük. O zamanlar KİHDER oradaydı. İlk programımızı bu şekilde gerçekleştirdik. KİHDER ile böylece tanışmış oldum. Gerçekten o gün yorgun, terli, bitkin ve bize getirilen meyve tabağını dibine kadar süpüren bir gençlik olarak oradaydık. Bugün elhamdülillah, burada gençliğe meyve ikram eden, gençliğe sosyal aktivite yönden destek veren biri olma yolunda çabalıyoruz.”
Gençliği içi dolu, patlamaya hazır bir dinamit olarak gören Seskir; “Gençlik fitillenmeyi bekliyor, yani yönlendirilmeyi bekliyor. Benim burada rolüm, bana nasıl eşlik eden ağabeylerim olduysa, ben de aynı şekilde genç arkadaşlarıma onlardan öğrendiğim tecrübelerimi ve kendimden bildiğim yanlışlarımı aktarmak olacak. Bizim bu yoldaki asıl hedefimiz asıl yönümüz yanlışlarını gösterip, onların doğru yolu bulmalarını sağlamak olacak.” diye konuştu.

TÜGVA’ daki yeni görevimde kendisine Ortaokul Komisyonu verildiğini söyleyen Seskir, orta okul öğrencileriyle sosyal yönde çalışmalar yapacaklarını, asla ve asla onlara kendi programlarını dayatmayacaklarını, onların beklentilerine yönelik programlar hazırlayarak onların gelişimine katkı sağlamayı düşündüklerini anlattı. Seskir, ayrıca ülkemizdeki dil sorununu çözmek için, dil öğrenimine hevesli olanları yurtdışı gezileri dâhil, devletin bize sağladığı her türlü imkânlarla birlikte sosyal aktivitelere ağırlık vermeyi düşündüklerine de yer verdi.

Hedefinin daha fazla insanla tanışıp, daha fazla yanlış tecrübe edip, bu yanlışlardan kendime ders çıkarmak olduğunu belirten Seskir’e göre; farklı stk’larla çalışmak, farklı insanlarla birlikte olmak demek; sadece kendi tecrübe ve yanlışlarımın değil, onların tecrübe ve yanlışlarından da bir şeyler öğrenmek demek.

Lütfullah Seskir, gençlere ise şöyle seslendi:
Gençlere, KİHDER’in sloganıyla seslenmek istiyorum “Elhamdülillah her şeyimiz var , minnetimiz yok.” Allah bu yolda utandırmasın inşallah.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yoruma Kapalı.