Cuma, Temmuz 12

SEVGİ HOCA YİNE MEST ETTİ! BİR KIZIMIZ DAHA HAFIZ OLDU!

0

KİHDER hanımları yine Fütüvvet için bir araya geldi. Bu ay ki buluşmada yok yoktu!

Keçiören İmam Hatip Lisesi’nin efsanevi öğretmenlerinden Sevgi Terzi ile yapılan söyleşi, başta eski mezunlar olmak üzere tüm dinleyenlerin gönüllerini mest etti.

İmam hatipte öğretmen olmanın güzelliğini anlatan Terzi’nin konuşmasında paylaştığı okul anıları herkesi duygu seline boğdu.

AK Parti Ankara Milletvekilli Avukat Zeynep Yıldız’ın da teşrif ettiği buluşmada, Yıldız ile da bir söyleşi gerçekleştirildi.

KİHDER Hanımları ile buluşmaktan son derece mutlu olduğunu belirten Yıldız, imam hatipli olmamasına rağmen, camianın içindeki güzellikleri yakinen gördüğünü ve kendini bir imam hatipli gibi gördüğünü söyledi.

Yıldız, “bir Keçiörenli olarak sizinle birlikte olmak son derece çok keyifli. Bayanların bu tarz sosyal ortamlarda bulunması sadece bir vekil olarak değil, bir kadın olarak da bana çok mutluluk veriyor. Allah birlik ve beraberliğinizi bozmasın. Dernek olarak yaptığınız hayırları da kabul etsin inşallah.” diye konuştu.

Palyaçolarla eğlenen çocuklarımızın eğlencesine de misafir olan Yıldız, çocuklarla tek tek ilgilendi.

Yıldız’ın yakından ilgilendiği çocuklardan biri de üyemiz Büşra Kökçü’nün down sendromu kardeşi Hümeyra da vardı.

Buluşmada, üyemiz Ebruzen Sanatçısı İlknur Sümeyye Güneş’in 13 yaşındaki kızı Fatıma Zehra Güneş’in hafızlık kutlama töreni de yapıldı.

Bu mutlu gününde Güneş’e, hafızlık tacını takan Vekil Yıldız, KİHDER adına hazırlanan hediyelerimizi de genç hafızımıza takdim etti.

Genç hafızımıza arkadaşından bir de çiçek sürprizi vardı.

Pastasını kesen Hafız Fatıma Zehra, Kuran-ı Kerim tilavetiyle de dinleyenleri mest etti.

Eller açıldı, İslam alemi için dualar edildi.

Programda, Pürdem Sanat Akademisi tarafından verilen Türk Dini Musikisi konseri ise kulakların pasını sildi.

Ayrıca programa katılan öğretmenlerimizden Sevgi Terzi ve Aysel Aşkın’a geçtiğimiz günlerde kutladığımız Öğretmenler Günü nedeniyle hediyede takdim edildi.

Program çekilen hatıra fotoğrafları ile sona ererken, hanımlar bir dahaki aya buluşmaya yine söz verdi.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yoruma Kapalı.